INFORMACJE BIEŻĄCE z Gminy Dzierżoniów

2018-04-27

Jak w zgodzie z przepisami podatkowymi zorganizować wiejski festyn?

aktualności Gmina Dzierżoniów

Jakie podatki aktualnie obowiązują i które z nich mogą obciążać organizatorów i uczestników wiejskiego festynu, a także kim jest podatnik sprzedający towary lub świadczący usługi na takim festynie - m.in. na te pytania starała się odpowiedzieć dr inż. Urszula Romaniuk podczas szkolenia, które odbyło się 25 kwietnia w Urzędzie Gminy Dzierżoniów.

W spotkaniu wzięli udział aktywni mieszkańcy, liderzy i przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu gminy Dzierżoniów.

Urszula Romaniuk to były wieloletni Zastępca Naczelnika Opolskiego Urzędu Skarbowego w Opolu, a obecnie nauczyciel akademicki na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej.

W swojej prezentacji omówiła obowiązki, jakie ciążą na organizatorach festynów. Przedstawiła również sytuację podatkową organizacji pozarządowych działających na rzecz lokalnej społeczności. Omówiła też m.in. "niespodzianki podatkowe" związane z loterią fantową czy kwestię sprzedaży alkoholu własnej produkcji.

W załączeniu prezentacja ze szkolenia.

Jak w zgodzie z przepisami podatkowymi zorganizować wiejski festyn?Jak w zgodzie z przepisami podatkowymi zorganizować wiejski festyn?
powrót do poprzedniej strony