INFORMACJE BIEŻĄCE z Gminy Dzierżoniów

2017-04-11

Studenci z Chin odwiedzili Mościsko

aktualności Gmina Dzierżoniów

Grupa studentów z Chin i Polski rozpoczęła wczoraj prace nad koncepcją zagospodarowania terenu przy stawie w Mościsku. Studenci będą realizowali projekt w ramach specjalizacji "Chinese and Polish tradition in shaping of the landscape".

W poniedziałek 10 kwietnia delegacja Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu dokonała inwentaryzacji wsi i terenu nad stawem. Grupa wraz ze swoim opiekunem dydaktycznym - Dyrektor Wydziału Architektury Krajobrazu Ireną Niedźwiecką-Filipiak spotkała się również z mieszkańcami Mościska.

Na zakończenie swojej wizyty nasi goście wraz z wójtem Markiem Chmielewskim udali się na wycieczkę po najważniejszych zabytkach i atrakcjach Dzierżoniowa.

Po raz pierwszy polsko-chińska grupa studentów odwiedziła naszą gminę w kwietniu ubiegłego roku. Jednym z ich zadań było opracowanie koncepcji zagospodarowania Gnejsów we Włókach. O efektach ich pracy można przeczytać tutaj: www.ug.dzierzoniow.pl/informacje/3122

Studenci z Chin odwiedzili MościskoStudenci z Chin odwiedzili MościskoStudenci z Chin odwiedzili MościskoStudenci z Chin odwiedzili MościskoStudenci z Chin odwiedzili MościskoStudenci z Chin odwiedzili MościskoStudenci z Chin odwiedzili MościskoStudenci z Chin odwiedzili MościskoStudenci z Chin odwiedzili MościskoStudenci z Chin odwiedzili Mościsko
powrót do poprzedniej strony