Marszałek nagradza LKS Ogniwo BOXMET Dzierżoniów

2010-03-25

Marszałek nagradza LKS Ogniwo BOXMET Dzierżoniów

22 marca w Legnicy w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej odbyła się uroczysta Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego, podczas której wręczone zostały nagrody dla najlepszych dolnośląskich klubów sportowych.

Podczas spotkania uhonorowano dolnośląskie kluby sportowe oraz gminy, które w 2009 roku osiągnęły najlepsze wyniki we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. Zwycięzcy zostali wybrani na podstawie rankingu opracowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zarząd Województwa przeznaczył 600 tys. zł na dofinansowanie 75 dolnośląskich klubów, które osiągnęły najlepsze wyniki. Wśród nich jedynego przedstawiciela z terenu Powiatu Dzierżoniowskiego LKS Ogniwo "BOXMET" Dzierżoniów.

W obecności najwyższych władz samorządowych przedstawiciele LKS Ogniwo BOXMET Dzierżoniów – prezes Jarosław Pawlaczek oraz zawodnicy Adam Majorek i Tomasz Mickiewicz otrzymali z rąk marszałka województwa dolnośląskiego Marka Łapińskiego nagrodę w wysokości 5000 złotych.

Ministerstwo Sportu i Turystyki prowadzi klasyfikację Sportu Młodzieżowego Z tego rankingu wynika, że najlepszym klubem sportowym Powiatu Dzierżoniowskiego w roku 2009 został klub LKS Ogniwo BOXMET Dzierżoniów, który zgromadził 113 punktów.

Wszystkie kluby z powiatu dzierżoniowskiego zdobyły 241 punktów, co pozwoliło zająć naszemu powiatowi 127 miejsce w kraju na 363 sklasyfikowane.

Relacja z Gali Dolnośląskiego Sportu Młodzieżowego w TVP Wrocław, w czwartek, 25.03 o godzinie 18:50.