2010-03-22

Spotkanie LZS w Ostroszowicach

W dniu 20 marca 2010 r. w Ostroszowicach odbyło się spotkanie działaczy LZS powiatu dzierżoniowskiego z władzami samorządowymi powiatu podsumowujące działalność Ludowych Zespołów Sportowych w 2009 roku.

W spotkaniu uczestniczyli: Senator RP Stanisław Jurcewicz – Przewodniczący Rady Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS, Mateusz Cegiełka – Przewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, Dariusz Kucharski – Wicestarosta Dzierżoniowski, Marek Chmielewski – Wójt Gminy Dzierżoniów, Mariusz Pach – Zastępca Burmistrza Miasta Bielawa, Danuta Sitnik – Członek Zarządu Powiatu Dzierżoniowskiego, Ryszard Dutkowski – Prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS w Świdnicy i Członek Rady Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS.

W czasie spotkania uhonorowano:

ZŁOTĄ HONOROWĄ ODZNAKĄ LZS:
Magdalena Bielewicz, Marek Chmielewski, Krystyna Fudali, Stefan Jędraszczyk, Andrzej Kukuła, Kazimierz Kuszewski, Jan Kwinta, Mariusz Machaj, Jan Romankiewicz, Sławomir Skorupa, Grażyna Zamirska.

SREBRNĄ HONOROWĄ ODZNAKĄ LZS:
Marcin Bombik, Henryk Gronczewski, Krzysztof Kipa, Sławomir Kozanko, Krzysztof Kuśmierek, Michał Wojtanowski, Anna Zamirska, Mateusz Zamirski.

BRĄZOWĄ HONOROWĄ ODZNAKĄ LZS:
Krzysztof Bąk, Rafał Finke, Sylwia Ganowicz-Kotus, Wiesław Hermann, Sonia Jankowska, Tomasz Jasiński, Krystyna Jędraszczyk, Marek Kaźmierczak, Piotr Kopka, Roman Kowerko, Piotr Kozanko, Piotr Kuśnierz, Bogumiła Machaj, Jacek Malinowski, Konrad Małaszek, Barbara Musiałek, Bartłomiej Słodziak, Lesław Sobolewski, Piotr Stasieńko, Mirosław Swoboda, Rafał Szczukowski, Jarosław Szeremeta, Katarzyna Załuska, Ewa Żuchowska-Toboła.

Pucharami za pomoc w realizacji zadań statutowych Powiatowego Zrzeszenia LZS Dzierżoniów w 2009 roku zostali uhonorowani: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Wiesław Berezicki – firma PROMASZ w Pieszycach, Krzysztof Bielewicz, Fabryka Mebli w Ostroszowicach, Bogdan Fudali, Grzegorz Gozdek, Hurtownia GALMA w Dzierżoniowie, Tomasz Jasiński, Piotr Juraszek, Ryszard Jurkowski, Włodzimierz Kapela, Koło Gospodyń Wiejskich w Ostroszowicach, Marian Kowal, Mieczysław Kubik, Zofia Mirek, Sławomir Nowak, Leszek Noworól, Kazimierz Rachowiecki, Mieczysław Sedlaczek, Zenon Słodziak, Marek Sota, Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Tomasz Stroka, Bartłomiej Swoboda, Kamil Swoboda, Rafał Szczukowski, Piotr Śliwa, Stanisław Warchoł, Albin Wasylów, Jan Weznerowicz, Grażyna Zamirska, Mateusz Zamirski, Zbigniew Zieliński, Grzegorz Żaba – firma FROSZ w Piławie Górnej. Jan Garbowski został uhonorowany odznaką 60-lecia LZS na Dolnym Śląsku.

Podczas spotkania oficjalnie przekazano puchar dla LKS "Sparta" Ostroszowice "O sportowy znak jakości OMEGA", który został przyznany w dniu 19 grudnia 2009 r. w Warszawie podczas uroczystego podsumowania współzawodnictwa sportowego w Ludowych Zespołach Sportowych za 2009 rok. Ponadto na ręce prezesa klubu - Mariusza Machaja - został przekazany list gratulacyjny od Wójta Gminy Dzierżoniów. Spotkanie organizowane było przez Powiatowe Zrzeszenia LZS Dzierżoniów, a honory domu pełnił Jacek Zamirski – Przewodniczący Rady Powiatowego Zrzeszenia LZS Dzierżoniów.