2010-03-16

W Piławie Dolnej jeszcze Radośniej

Od stycznia 2010 roku uczniowie i wychowankowie ZSz-P w Piławie Dolnej mogą korzystać z odremontowanej i wyposażonej w nowe pomoce świetlicy szkolnej.

Dzięki staraniom p. dyrektor Małgorzaty Lis, która przygotowała wniosek i opracowała niezbędną dokumentację zgodnie z Rozporządzeniem RM z dnia 7 lipca 2009r. szkoła w Piławie Dolnej wzięła udział w I edycji Rządowego Programu "Radosna Szkoła" i otrzymała dotację na zakup pomocy dydaktycznych, na łączną kwotę 5 973,00zł.

Zakupione pomoce dydaktyczne rozwijają kompetencje i umiejętności dziecka w zakresie małej i dużej motoryki, zapewniają integrację zmysłową i stymulację polisensoryczną, zgodnie z zasadą przyjaznej i radosnej, pełnej nowych odkryć i wyzwań dla każdego dziecka zorganizowanej edukacji szkolnej.

Warunkiem przystąpienia do programu był wkład własny organu prowadzącego, w naszym przypadku Gminy Dzierżoniów. Dlatego ze środków GD wykonano kompleksowy remont sali świetlicowej. Wymieniono okna, wykładzinę, odmalowano ściany, zakupiono wykładzinę dywanową oraz tablice dekoracyjne.

Dzieci ZSz-P w Piławie Dolnej składają serdeczne podziękowania za podjęte starania zmierzające w kierunku ich rozwoju, wyjściu naprzeciw potrzebom małego dziecka.