2010-02-05

"Internet dla seniora"

W pierwszym tygodniu lutego wójt Marek Chmielewski wręczył 41 certyfikatów ukończenia bezpłatnych kursów komputerowych w ramach programu "Internet dla seniora".

Dzięki współpracy Gminy Dzierżoniów oraz Fundacji Wspomagania Wsi z Warszawy, która przekazała środki finansowe na pokrycie wynagrodzenia prowadzącego mieszkańcy Piławy Dolnej i Ostroszowic, którzy ukończyli 50 rok życia, od listopada 2009 zapoznawali się z podstawami obsługi komputera, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości korzystania z internetu i praktycznego wykorzystania programów biurowych. Jednym z uczestników kursu był Przewodniczący Rady Gminy p. Jan Adam Mak. Udział w szkoleniu pomógł mu przygotować się do jeszcze lepszego pełnienia obowiązków gospodarza Piławy Dolnej. Proces informatyzacji gminy rozpocznie się od sołectw. Sołtysi w ramach projektu pn. "Rozwój Społeczeństwa informacyjnego i budowa e-Gminy" otrzymają wysokiej klasy sprzęt informatyczny. Dzięki niemu znacznie poprawi się kontakt zarówno z siedzibą UG ale także innymi instytucjami i osobami fizycznymi będącymi użytkownikami sieci .

W ramach szkolenia cztery 10-osobowe grupy spotykały się co tydzień, zgłębiając tajniki nowej dla siebie dziedziny wiedzy w szkole podstawowej w Ostroszowicach i Centrum Kształcenia na Odległość przy Szkole Podstawowej w Piławie Dolnej. Podobne zajęcia dla dwóch grup zorganizowano w Mościsku.