UWAGA!!!

2010-02-03

UWAGA!!!
Zagryzienia leśnej zwierzyny przez psy

W związku z licznymi przypadkami zagryzienia dzikiej zwierzyny przez psy na terenie gminy Dzierżoniów, które miały miejsce w ostatnim czasie, Urząd Gminy Dzierżoniów prosi o utrzymywanie psów na uwięzi szczególnie w pobliżu miejsc często uczęszczanych przez zwierzynę (lasy, pola), zabezpieczenie posesji przed wydostaniem się psów poza jej teren, prowadzenie psów w nałożonym kagańcu oraz niepozostawianie zwierząt bez dozoru i opieki.

W przypadku zauważenia przez mieszkańców kolejnych przypadków zagryzień prosimy o niezwłoczne przekazanie informacji do Referatu Mienia Komunalnego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dzierżoniów (pokój nr 205) lub kontakt pod numerem tel. 74/832-56-83 w celu ustalenia właściciela psów, które wyrządziły szkodę i pociągnięcia go do odpowiedzialności karnej.