2010-01-08

WOŚP w Ostroszowicach

W niedzielę 10 stycznia 2010r. już po raz ósmy będzie działał Sztab XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy utworzony przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach.

Zbiórkę pieniędzy przeprowadzą uczniowie wszystkich placówek oświatowych Gminy Dzierżoniów. Wolontariusze pojawią się w Ostroszowicach, Piławie Dolnej, Tuszynie, Włókach, Mościsku, Dobrocinie i Uciechowie.

O godzinie 15:00 na sali wiejskiej w Ostroszowicach odbędą się imprezy towarzyszące zbiórce pieniędzy. Na scenie wystąpią miejscowe gwiazdy: Chór Ludowy "Macieje", zespół "One face", zespół "Vertix", uczniowie i wychowankowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach (zespół taneczny, zespół wokalny oraz kabaret Ostro-szoł). Gościnnie i po raz pierwszy na Wielkim Finale wystąpią uczniowie szkoły podstawowej z Piławy Dolnej. Tradycyjnie w trakcie imprezy odbędzie się licytacja gadżetów WOŚP i loteria fantowa. Będzie można poczęstować się kawą, herbatą i ciastem przygotowanym przez rodziców naszych uczniów.

Jak co roku, czynnie w działania Orkiestry włącza się Ochotnicza Straż Pożarna w Ostroszowicach, która uatrakcyjni imprezę pokazem sprawności bojowej.

Sztab WOŚP Gminy Dzierżoniów