2007-03-22

Ujawniamy talenty

Pretekstem do ujawnienia talentów artystycznych dla dzieci ze szkolnego koła teatralnego w Uciechowie były ostatnie edycje konkursu ortograficznego przeprowadzonego 22 lutego i 22 marca 2007 roku.

Aktorzy z klasy czwartej, piątej i szóstej wystawili „Chytrego kota”. Sztukę wyreżyserowała Alicja Lewszyk opiekująca się kołem teatralnym, a bohaterowie opowieści ożyli między innymi dzięki pomocy niezastąpionych mam, które przygotowały stroje. Kostiumy współgrały z rekwizytami i dekoracją, a ruch na scenie czy odpowiednia recytacja wywarły ogromne wrażenie na widzach, wśród których dominowali koledzy ze szkoły. Przedstawienie za każdym razem kończyła burza oklasków. Taki aplauz to nagroda za duże zaangażowanie dzieci oraz ich umiejętność współpracy w grupie. Zarówno opiekunka jak i sami członkowie koła odebrali to jako zachętę do dalszych artystycznych podbojów. Młodzi adepci sztuki teatralnej spędzają ze sobą dwie godziny w każdy piątek od 11.30 do 13.30 i dobrze się przy tym bawią.