2009-12-07

Kurs teleinformatora turystycznego

Informujemy, iż Dolnośląska Organizacja Turystyczna rozpoczęła realizację unikatowego w Polsce projektu, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, pt.: "Kurs teleinformatora turystycznego z certyfikatem pracownika call center IT dla osób niepełnosprawnych". Jest to kolejne działanie DOT w ramach już kilkuletniego programu aktywizacji turystycznej osób niepełnosprawnych.

Projekt obejmuje organizację kursu w zawodzie informatora turystycznego dla osób niepełnosprawnych (kobiet i mężczyzn) mieszkających na terenie Dolnego Śląska. Jeszcze w listopadzie 2009 roku rozpoczniemy rekrutację 20 osób na bardzo interesujące szkolenia i staże zawodowe realizowane na bazie nowoczesnych technologii z wykorzystaniem platformy e-learningowej. Uczestnikom zapewnimy też wsparcie w postaci sprzętu komputerowego, dostępu do Internetu szerokopasmowego i stypendium. Absolwenci kursu będą profesjonalnymi informatorami turystycznymi przygotowanymi do pracy zdalnej i stacjonarnej w centrach it.