"...Ślub będziemy brać ze szkołą..."

2009-12-03

"...Ślub będziemy brać ze szkołą..."

Tak śpiewały pierwszaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku na uroczystości pasowania na ucznia klasy pierwszej 20 listopada 2009r.

Kilka dni przed tym wydarzeniem dzieci obejrzały w kinoteatrze przepiękny spektakl Teatru Animacji z Jeleniej Góry pod tytułem "Przygody Tomcia Palucha", a był to prezent od Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Swoja prezentację przed społecznością szkolną klasa pierwsza rozpoczęła przedstawieniem „Tomcio Paluch idzie do szkoły”. Oprócz młodych aktorów swoje role odegrały tu również Mamusie i Pani Dyrektor. Część druga, rozpoczęta od spotkania z Wróżką – Mamą i wzbogacona słowami: "...my już umiemy dużo, Pani Dyrektor" miała wymowę patriotyczną i zakończyła się aktem ślubowania i pasowania na ucznia przez Panią Dyrektor Dorotę Furtak i Panią Prezes Gminnego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Krystynę Kodeniec.

Pani Prezes szczególnie serdecznie dziękujemy za obecność, piękne życzenia, szczodre obdarowanie dzieci prezentami i miły kontakt, jaki stale utrzymuje z nasza szkołą.

Opracowała: Wychowawczyni klasy I - Krystyna Chrostowska