2009-11-05

"Przedszkolaki krasnoludkami"

Dnia 27 października 2009 roku o godzinie 10:00 w Przedszkolu w Uciechowie odbyła się podwójna uroczystość: "Pasowanie na Przedszkolaka" dzieci, które we wrześniu 2009 roku po raz pierwszy przybyły do przedszkola, oraz nadanie grupie nazwy "Krasnoludki".

Do "Kasnoludkowa" przybyli zaproszeni goście: p. Jolanta Zarzeka -Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów, p. Elżbieta Kędzierska-Dydo -Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie, ks. Stanisław Kucharski, ks. Stanisław Olszowy, p. Tomasz Włodek przedstawiciel Rady Gminy Dzierżoniów oraz rodzice.

Wszystkie dzieci przedszkolne przy oprawie muzycznej zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne: śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz tańczyły.

Kiedy wykazały się swoimi umiejętnościami, wniesiono totem grupy – Krasnoludka. Dzieci trzymając czerwone wstążki przywieszone przy bajkowym symbolu, z wielkim przejęciem powtarzały słowa przyrzeczenia. Następnie p. Jolanta Zarzeka -Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów oraz p. Elżbieta Kędzierska-Dydo -Dyrektor Szkoły wielkim ołówkiem dokonały pasowania milusińskich na przedszkolaków.

Świeżo mianowanym przedszkolakom wręczono dyplomy, a wszystkim "Krasnoludkom" pamiątkowe prezenty oraz słodycze. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.

opracowała: Danuta Kasprzyk