2009-11-05

Dnia 28.10.09 r. o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka.

Dzieci z dwóch Oddziałów Przedszkolnych zaprezentowały wiersze, piosenki, a następnie złożyły uroczyste ślubowanie przed rodzicami, starszymi kolegami i przed wróżką. W tym pięknym dniu odwiedziła ona naszych milusińskich i zachęciła do wypełniania zadań i obowiązków na miarę przedszkolaka.

Rodzice oczarowani słowami wróżki i swoich pociech przystąpili także do złożenia ślubowania dotyczącego wyrażania miłości wobec swoich dzieci , akceptowania ich takich jakimi są, wspierania ich oraz służenia im pomocą w każdej chwili.

Pasowania na przedszkolaka dokonała pani dyrektor wielkim czarodziejskim ołówkiem. Zaczarowany przez wróżkę świat wciągnął wszystkich w rytmiczne jesienne ruchy przy muzyce. W ten oto sposób przedszkolaki i rodzice wkroczyli w nowy etap swojego życia – w etap przedszkolaka.

Miła i radosna atmosfera udzieliła się wszystkim zgromadzonym gościom. Na zakończenie pasowane przedszkolaki otrzymały piękne przytulanki oraz słodycze. Uroczystość pasowania uświetnił przygotowany przez rodziców poczęstunek.

Przygotowanie i oprawa artystyczna: B. Koselska, M. Szarek