2009-10-28

Pasowanie na Ucznia w Piławie Dolnej

Dn. 14 października 2009r w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej odbyła się Uroczystość Pasowania na Ucznia.

Obecni byli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście: p. Małgorzata Lis – Dyrektor ZSP w Piławie Dolnej, p. Adam Wolniak – Kierownik Referatu Oświaty, Sportu i Turystyki Urzędu Gminy w Dzierżoniowie, ks. Edward Rostkowski – proboszcz parafii w Piławie Dolnej i p. Jan Adam Mak – Przewodniczący Rady Gminy i sołtys Piławy Dolnej.

Pierwszoklasiści przybyli do Krainy Wiedzy, gdzie Król i Królowa wraz z całym dworem uroczyście i ciepło przywitali przyszłych uczniów i pomogli im się zaprezentować. Okazało się, że dzięki swej wiedzy, młodzi uczniowie uratowali też z opresji Królewnę, która była więziona przez złą wróżkę. Swą odwagą i mądrością zasłużyli na przyjęcie do uczniowskiej Krainy Wiedzy. Pani dyrektor – Małgorzata Lis osobiście pasowała na ucznia każdego z pierwszoklasistów oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy, książki i słodycze.

Do życzeń dołączyli się również pan Adam Wolniak, który obdarował dzieci słodyczami oraz ks. Edward Rostkowski. Uczniowie z klas II i III przekazali dla młodszych kolegów słodkie upominki.

Tego dnia uczniowie nie zapomnieli również o swoich nauczycielach. Z wiązanką ciepłych życzeń zaśpiewali im serdeczne "Sto lat".

Po części oficjalnej uroczystości, goście oraz uczniowie klasy pierwszej udali się na poczęstunek.