2009-10-27

„Co nam jesień w koszu niesie?”

„Co nam jesień w koszu niesie?” - pod taką nazwą dnia 20 października 2009 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbyło się spotkanie integracyjne "zerówiaków" z całej nasze gminy. Pomysłodawcą, organizatorem i koordynatorem całej imprezy była nauczycielka tutejszej placówki p. Henryka Latacz.

W tym dniu, mimo jesiennej szarugi za oknami, w szkolnej sali gimnastycznej, gdzie odbywało się spotkanie, panowała prawdziwa złota polska jesień. Sprawiła to piękna aranżacja wykonana z "jesiennych darów".

Małych gości powitała p. dyrektor Dorota Furtak, życząc wszystkim wesołej zabawy. Życzenia spełniły się, bowiem całe spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy II przygotowane przez p. Agnieszkę Kalwat. Następnie 6-latki z poszczególnych przedszkoli popisywały się własnymi umiejętnościami wokalnymi, prezentując przygotowane przez siebie piosenki o tematyce jesiennej. Należy przyznać, iż zrobiły to w iście profesjonalny sposób. Przepustka do każdego występu było odgadnięcie łamigłówek z zagadkowego drzewa Sowy mądrej Głowy. Tutaj okazało się, że nasi milusińscy mają nie tylko talent wokalny.

Improwizowana zabawa ruchowa "spacer po lesie" przy muzyce Vivaldiego zakończyła pierwszą część spotkania. W przerwie dzieci zajadały z apetytem smakołyki (ciasta i owoce) przygotowane przez rodziców.

Druga część spotkania poświęcona była tworzeniu wspólnego dzieła – makiety jesiennego lasu. Każda grupa, po wylosowaniu zadań do wykonania, zabrała się z zapałem do pracy pod bacznym okiem swoich nauczycielek. Wykonane przez dzieci jeże, dżdżownice, jesienne dywany, grzyby i drzewa utworzyły imponującą kompozycję.

Za wykazanie się różnorodnymi umiejętnościami uczestnicy spotkania zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Oprócz tego wszystkie grupy przedszkolne otrzymały do posadzenia przy swoich placówkach trzy rośliny. Będą one nie tylko ozdabiać szkolne ogrody, ale przede wszystkim przypominać o wspólnie spędzonym czasie.

Organizator spotkania składa wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy przyczynili się do jego przygotowania, a w szczególności p. Danucie Martowłos, p. Henryce Słowińskiej i p. Iwonie Martewicz. Osobne podziękowania skierowane są do darczyńców pp. Ireny i Mariana Rydzów – za piękne rośliny; pp. Małgorzaty i Marka Sotów – za słodkości oraz miłego anonimowego pana – za różne upominki.

Wszystkie prezenty sprawiły dzieciom wielką radość!