Ogłoszenie Dolnoślaskiej Izby Rolniczej

2009-10-21

Ogłoszenie Dolnoślaskiej Izby Rolniczej

Dolnoślaska Izba Rolnicza we Wrocławiu, informuje o wznowieniu prowadzonego przez Izbę projektu „ Mój szef to ja - Praktyczne wskazówki jak założyć i prowadzić firmę wraz ze wsparciem finansowym”. Projekt jest przygotowany w ramach Priorytetu VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.2 "Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia”.

Celem projektu jest wsparcie osób zamierzających rozpocząć własną działalność gospodarczą (w tym spółdzielni i spółdzielni socjalnych), w postaci bezpłatnych usług szkoleniowych, doradczych i pomocy finansowej.
W ramach projektu osoby chcące założyć działalność gospodarczą otrzymają:

1. Bezpłatne szkolenia i doradztwo przygotowujące do prowadzenia działalności gospodarczej.
  2. Do 40 000zł bezzwrotnej dotacji na zakup sprzętu niezbędnego do prowadzenia własnej firmy.
  3. Do 1126zł comiesięcznej bezzwrotnej dotacji na bieżące wydatki, niezbędne przy prowadzeniu przedsiębiorstwa.
Warunkami przystąpienia do projektu są:
  1. Nieposiadanie zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy przed przystąpieniem do Projektu.
  2. Zameldowanie w powiatach: dzierżoniowskim, jeleniogórskim, lwóweckim, milickim, oławskim, trzebnickim, wrocławskim, grodzkim lub wrocławskim ziemskim.

Jedną z grup, do której w szczególności kierowany jest projekt i które mają dodatkowe szanse na zakwalifikowanie się do programu są rolnicy i ich rodziny ubezpieczone w KRUS.

Rekrutacja trwa do 30 października 2009r.

Szczegóły dotyczące projektu znajdują się na stronie internetowej www.izbarolnicza.pl/projektyunijne5.html Informacji udzielają pracownicy Biura Projektu:
Tel. 071/360-86-35
Fax. 071/339-98-90