2009-10-15

„Zachowaj Trzeźwy Umysł”

Zakończył się pierwszy etap ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Akcja ta, jest edukacyjnym projektem Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych oraz Fundacji „Trzeźwy Umysł”, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystki, Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz Komendy Głównej Policji.

Nasza Gmina przystąpiła do tej akcji po raz szósty . Wzięły w niej udział wszystkie szkoły.

W ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł ” przeprowadzono ogólnopolskie konkursy :

• „Przygoda tuż za progiem” ( dla uczniów szkół podstawowych )
  • „Moja pasja – moja tarcza” ( dla gimnazjalistów )
  • „Ping? Pong” ( dla uczniów szkół podstawowych )
  • „Formuła na trzeźwość ” ( dla gimnazjalistów )
  • „Szukamy młodych mistrzów” ( dla gimnazjalistów )

Wśród laureatów nagrodzonych w ramach ogólnopolskiej kampanii są dzieci z naszej gminy :

1. Edyta Świerczyńska - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ostroszowicach
  2. Karolina Niemczyk - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ostroszowicach
  3. Łukasz Podolski - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ostroszowicach
  4. Mateusz Saj - Szkoła Podstawowa w Tuszynie
  5. Filip Koselski - Szkoła Podstawowa w Tuszynie
  6. Iwona Sajdak - Szkoła Podstawowa w Tuszynie

Tradycyjnie w dniu Święta Edukacji Narodowej laureatom zostały wręczone nagrody i dyplomy. Nagrodzonym jeszcze raz gratulujemy. Jednocześnie przypominamy, że od września trwa jesienny etap akcji teraz mają okazję wykazać się klasy i zespoły świetlicowe.