2007-03-20

Strategia finansowa ZGPD-7

Na spotkaniu u burmistrza Bielawy 12 marca członkowie Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGPD-7 planowali jego strategię finansową.

Gospodarzem spotkania był burmistrz Ryszard Dźwiniel, ponieważ w związku pełni funkcję przewodniczącego. ZGPD-7 zrzesza reprezentantów gmin wchodzących w skład naszego powiatu i zajmuje się gospodarką odpadami. Związek stworzył koncepcję budowy Ekologicznego Centrum Odzysku w pobliżu oczyszczalni w Bielawie. Powstanie wspólnego zakładu gospodarki odpadami, z którego śmieci w formie odpowiednio przygotowanego balastu trafiałyby do Jaroszowa koło Strzegomia, a więc poza granice powiatu dzierżoniowskiego, poparły wszystkie gminy. Wszystkie też współfinansują działania związku. Pod koniec stycznia do gospodarstw domowych z terenu gminy Dzierżoniów trafiły informatory dotyczące zasad postępowania z odpadami domowymi. Zawierały informacje o tym, co zrobić, by odpadów było mniej, zasady selektywnej zbiórki, a także sposoby postępowania z odpadami problemowymi czy niebezpiecznymi. W wydawnictwie znalazły się informacje na temat odzysku i unieszkodliwiania odpadów oraz przydatne numery telefonów do osób w urzędach gmin czy instytucji zajmujących się ochroną środowiska.

W Bielawie o palnie finansowym związku rozmawiał wójt Marian Kowal reprezentujący gminę Dzierżoniów