2009-10-02

"Agro Show 2009"

W sobotę 26 września 35 rolników z Gminy Dzierżoniów, wójt Marek Chmielewski, zastępca wójta Jolanta Zarzeka oraz pracownicy urzędu wzięli udział w Międzynarodowej Wystawie Rolniczej "Agro Show 2009", która odbyła się w Bednarach koło Poznania, w gminie Pobiedziska.

"Agro Show" jest największą międzynarodową wystawą rolniczą w Polsce oraz jedną z największych w Europie. W tegorocznej, już 11 edycji wzięło udział ok. 600 wystawców, w tym ok. 80 firm zagranicznych. Celem wystawy jest przede wszystkim promocja najnowocześniejszej techniki rolniczej oraz pokaz maszyn i urządzeń rolniczych podczas pracy. W trakcie wystawy zobaczyć można było ring nowości, gdzie zaprezentowane zostały maszyny i urządzenia rolnicze wprowadzone na rynek w 2009r.

Ta profesjonalna wystawa stworzyła niepowtarzalną okazję do nawiązania bliższych kontaktów handlowych, spotkań z producentami, sprzedawcami i najwybitniejszymi specjalistami w branży rolniczej. Wyjazd na wystawę dał również możliwość spotkania się i wymiany doświadczeń wśród najlepszych rolników z terenu gminy Dzierżoniów. Była to też szansa na unowocześnienie i rozwój prowadzonych gospodarstw.