2009-09-30

Dotacja na "Odnowę Wsi"

Gmina Dzierżoniów otrzyma kolejne dofinansowanie, tym razem na realizację dwóch projektów zgłoszonych do konkursu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi" organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

W poprzednich edycjach gmina dofinansowała zakup sprzętu nagłaśniającego, zakup stołów i krzeseł do świetlic wiejskich, remont dachu w sali wiejskiej w Owieśnie oraz doposażenie parku wiejskiego w Książnicy. W sumie otrzymano prawie 50.000 zł.

Obecnie gmina otrzyma 23.403 zł na dofinansowanie Zagospodarowania "Skwerku na rozdrożu" w Dobrocinie poprzez budowę obiektów "małej architektury” oraz na "Budowę placu zabaw w Myśliszowie". Ogółem ich koszt wynosi ponad 46.000 zł. Złożono dwa projekty, które zakwalifikowały się na 3 i 4 miejscu w rankingu 116 projektów z Dolnego Śląska. "Odnowa Dolnośląskiej Wsi" to kolejna, obok realizowanego ze środków pochodzących z Unii Europejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich inicjatywa, która ma wspomóc rozwój dolnośląskiej wsi.