2009-09-25

Festyn rodzinny w Uciechowie

W niedzielę 20 września br na terenie Centrum Kulturalno - Sportowego w Uciechowie mieszkańcy gminy i nie tylko, bawili się na festynie rodzinnym.

Pod patronatem Wójta, Urząd Gminy, Sołectwo Uciechów, Policja oraz Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów zorganizowała Festyn Rodzinny, który wśród śpiewu i zabaw ruchowych otworzył teatr z Częstochowy - Blachowni w zabawie z dziećmi pod nazwą " Zabawa ze Słoneczną Nutką"

Wśród innych atrakcji przygotowanych dla najmłodszych największym zainteresowaniem cieszyły się urządzenia dmuchane dla dzieci. Bardzo chętnie dzieci brały również udział w zawodach sportowych, gdzie wszystkie czołowe miejsca były nagrodzone. Nagrodzony był również każdy los w zabawie przygotowanej przez pracowników Biblioteki.

W trakcie gdy dzieci były zajęte grami i zabawami dorośli mieli możliwość uczestniczyć w lokalnej debacie eksperckiej pt. "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne" , którą poprowadziła edukator przeszkolony przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Nasza gmina, jako jeden z blisko 1400 samorządów, przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno - edukacyjnej "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne" .

Organizatorem kampanii jest Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Przedsięwzięciu patronuje między innymi Senat RP, Biuro Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce oraz Kolegium Lekarzy Rodzinnych. Na stoiskach były dostępne materiały edukacyjne w zakresie profilaktyki dla nauczycieli i rodziców. Natomiast Policja udostępniała materiały edukacyjne na temat bezpiecznego zachowania, a także udostępniała gogle, które imitowały stan zachowania po wypiciu alkoholu, także każdy z uczestników mógł sprawdzić jak sobie poradzi z równowagą po wypiciu alkoholu.

W festynie wzięło udział około 500 uczestników, w tym około 200 dzieci. zapraszamy do galerii >>