2009-09-24

Wspomnienia z Mietkowa

W sobotę 12 września 2009 roku w Borzygniewie gm. Mietków odbył się Turniej Gmin i Powiatów Ślężańskich.
zapraszamy do galerii >>

Był adresowany do reprezentacji gmin: Mietków, Marcinowice, Sobótka, Jordanów Śląski, Dzierżoniów, Niemcza, Łagiewniki oraz powiatów: wrocławskiego, świdnickiego i dzierżoniowskiego.

Gminę Dzierżoniów reprezentowała silna, zwarta i gotowa do udziału i zmagań w zawodach sportowych 45-osobowa grupa syren i wilków morskich. W trakcie imprezy rozegrano 12 konkursów m.in. na najciekawszy tatuaż marynarski, przeciągania liny okrętowej, bosmański rzut kołem ratunkowym w dal, korsarski rzut jajem, przepychanie starej łajby, piracki konkurs wbijania gwoździ, ślężański bieg regatowy i budowa tratwy dla wielokrotnych rozbitków. Szczególnie emocjonujący i widowiskowy okazał się nasz pokaz mody plażowej "Słoneczny patrol" oraz konkurs szanty mietkowskiej. Piosenka "Kiedy szliśmy przez Pacyfik" wykonana przez zespół muzyków z podkładem wokalno-instrumentalnym i odpowiednią aranżacją bardzo się spodobała licznie zgromadzonej publiczności.

Rywalizacja była bardzo ostra do końca imprezy i wszyscy uczestnicy konkursów walczyli z ogromnym poświęceniem. Ostatecznie komisja sędziowska po dokładnym podliczeniu zdobytych punktów przyznała I miejsce gminie Mietków i gminie Jordanów 48 pkt), II miejsce zajęła gmina Dzierżoniów (47 pkt) a III miejsce zdobyła gmina Sobótka i powiat wrocławski (32 pkt). Ze statuetką i pięknym dyplomem załoga żeglarska prowadzona przez sternika Marka Chmielewskiego powróciła późnym wieczorem do Dzierżoniowa.