Gmina dofinansuje zajęcia na basenie.

2009-08-24

Gmina dofinansuje zajęcia na basenie.

Od września do końca grudnia b.r. 200 uczniów ze szkół gminy Dzierżoniów (po 40 z każdej szkoły) weźmie udział w zajęciach na basenie w Dzierżoniowie i w Bielawie, w ramach pozalekcyjnych zajęć sportowych.

Zajęcia będą odbywać się pod opieką instruktorów pływania, których zapewnia gmina. Zabezpieczony zostanie również transport na basen i z powrotem. Koszt zajęć wyniesie ogółem 38.363 zł, dotacja gminy wynosi 22.503 zł, koszt poniesiony przez szkoły to 11.700 a uczniowie szkół podstawowych zapłacą w sumie 4.160zł (po 2 zł za jeden wyjazd).

Zajęcia te będą realizowane jako element działań profilaktycznych w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii pn. „Wodny Świat Otwarty dla Uczniów Gminy Dzierżoniów”