2009-08-06

Jest praca w gminie Dzierżoniów

Po raz kolejny gmina Dzierżoniów zorganizowała wsparcie dla osób bezrobotnych w ramach prac publicznych. W wyniku podpisanych umów w dniu 09.04.2009r. pomiędzy Urzędem Gminy w Dzierżoniowie, a Powiatowym Urzędem Pracy w Dzierżoniowie, Urząd Gminy zatrudnił w ramach organizacji robót publicznych 55 osób bezrobotnych na okres od 14.04.2009r. do 09.10.2009r.

W dniu 23.07.2009 roku została podpisana kolejna umowa dzięki której Urząd Gminy zatrudnił w ramach organizacji robót publicznych 21 osób bezrobotnych na okres od 03.08.2009r. do 31.12.2009r. W ramach prac publicznych do tej pory wysprzątano ulice i drogi oraz chodniki z piasku po akcji zima w miejscowościach Ostroszowice, Piława Dolna, Dobrocin, Roztocznik, Uciechów, Nowizna, Mościsko. Dokonano także prac konserwacyjnych na rowach melioracyjnych na terenie całej gminy, gdzie wykoszono i odmulono rowy na długości około 7000 mb. Zmniejsza to znacznie ryzyko podtopień.

Prace porządkowe na placach zabaw to głównie koszenie trawy, grabienie, malowanie urządzeń zabawowych w Jodłowniku, Ostroszowicach, Owieśnie, Nowiźnie, Włókach, Kiełczynie, Książnicy, Roztoczniku, Uciechowie. Nasi pracownicy brali udział przy utwardzaniu dróg gminnych kruszywem w Ostroszowicach, Owieśnie, Książnicy, Roztocznik oraz przy sprzątaniu i obkaszaniu wiat przystankowych i zatok autobusowych na terenie całej gminy. Wycinano także zakrzaczenia z poboczy dróg gminnych i skrzyżowań. W ramach współpracy z Zarządem Dróg Powiatowych zbierano śmieci z rowów przydrożnych do worków.

Ponadto udrożniono kanalizację sanitarną przy sali wiejskiej w Roztocznik, wykonano prace remontowe szatni przy boisku w Tuszynie, prace wyrównawcze i przygotowawcze na placu zabaw w Kiełczynie (wyrównanie terenu dowożonym humusem, wysianie trawy).

Wyrównano także rejon kortu tenisowego w Jędrzejowicach wraz z wysianiem trawy a na boiskach do piłki nożnej dokonano wykaszania i grabienia trawy w miejscowościach takich jak: Włóki, Książnica, Piława Dolna, Owiesno.

Jak co roku nasi pracownicy dbają o szkoły i bibliotekę. Trwały tam prace remontowe: wyrównanie oraz malowanie ścian w klasach i korytarzach, czyszczenie oraz malowanie okien, układanie glazury.

Wykonano również prace porządkowe w koło domku Myśliwskiego w Jodłowniku, zamontowano ławki wzdłuż drogi gminnej do Wiatraczyna, utwardzono teren kostką brukową pod wiatą w Centrum Kulturalno-Sportowym w Uciechowie, rozpoczęto prace przy układaniu chodnika z kostki brukowej w Mościsku na ul. Szkolnej na długości około 170 mb.

Nieoceniona jest także pomoc naszych pracowników przy organizowaniu imprez gminnych takich jak: Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich w Książnicy, Skandia Maraton w Bielawie, Zmagania Sołtysów w Piławie Dolnej, Piknik Rodzinny we Włókach, Noc Świętojańska w Owieśnie. Zawsze można było liczyć na wykaszanie dróg dojazdowych oraz działek, na których organizowana jest impreza, pomoc przy rozstawianiu namiotów i podestów drewnianych, dbanie o porządek podczas trwania imprez, składanie sprzętów po zakończonych imprezach.