2009-08-04

Festyn Golfowy w Jędrzejowicach

W niedzielę 2 sierpnia 2009 r. w Jędrzejowicach odbył się pierwszy Festyn Golfowy organizowany przez Akademię Golfa Jana Lubienieckiego oraz Gminę Dzierżoniów.

Na festiwal przybyli nie tylko miłośnicy i amatorzy golfa, ale całe rodziny z terenu gminy oraz gmin ościennych co oznacza, że sport ten cieszy się dużym zainteresowaniem i jest sportem zdobywającym coraz szersze rzesze wielbicieli w naszym kraju. Każdy kto przyszedł na festyn mógł skorzystać z lekcji gry w golfa prowadzonych przez profesjonalistów lub wziąć udział w turnieju golfowym. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami, a dzieci miło spędzały czas na dmuchanej zjeżdżalni i trampolinach. Pomimo żaru lejącego się z nieba humory dopisywały i wszyscy dzielnie ćwiczyli celne uderzenia.

Rozległe, zielone pola z sylwetkami ludzi w charakterystycznej pozie golfisty składającego się do uderzenia, nie są w Polsce zbyt często spotykane. Dyscyplina jest nowa tak dla krajobrazu, jak i dla mentalności mieszkańców kraju nad Wisłą. Stąd wiele uprzedzeń i obiegowych opinii dotyczących golfa, jak choćby ta, że to sport elitarny, dostępny tylko dla ludzi zamożnych. Festyn Golfowy pokazał, że w golfa można grać zupełnie tanio, a ceny sprzętu są porównywalne ze sprzętem narciarskim. Grać mogą również wszyscy, bo golf to sport dla każdego w każdym wieku.

Coraz więcej w naszym kraju powstaje klubów golfowych, portali internetowych i czasopism o tematyce golfowej. Turystyka golfowa rozkwit ma dopiero przed sobą, więc mamy nadzieję, że pole w Jędrzejowicach stanie się jednym z najczęściej odwiedzanych pól przez Dolnoślązaków, a także mieszkańców innych rejonów Polski. Są na to duże szanse, gdyż Pan Jan Lubieniecki jest uznanym zawodnikiem i instruktorem. Kto wie, może w przyszłym roku odbędzie się tu "I Turniej Golfowy"?