2009-06-26

Marsz na orientację

W dniu 18 czerwca 2009 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku po raz kolejny odbyła się impreza w ramach kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł".

Tym razem był to "Marsz na orientację". Imprezę rozpoczął apel z pogadanką profilaktyczną. Następnie uczniowie klas I-VI zostali podzieleni na 4 zespoły składające się z reprezentantów poszczególnych klas (od I do VI).

Drużyny wraz z opiekunami w odstępach czasowych opuściły plac szkoły, aby przejść trasę wyznaczoną kierunkami świata. Pomocne były przy tym busole. Trasa składała się z przystanków, na których zespoły rozwiązywały zadnia (z zakresu: przyrody, j.polskiego, matematyki itp. ) Za wykonane zadanie grupa otrzymała punktację. Na prawie 6 km trasie podziwiano uroki wsi Mościsko i okolic. Rywalizację wygrała drużyna z nr 1 wraz z opiekunami: Marią Mokrzycką i Krystyną Chrostowską.

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali drobne upominki z "Zachowaj trzeźwy umysł".

opr. Dorota Furtak