2009-06-16

Trochę lata w Mrzeżynie

...zaznali uczestnicy Zielonej Szkoły – uczniowie kl. I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.

Podczas gdy w Mościsku i okolicy koniec maja i początek czerwca obfitował w chłód i opady, nad morzem możliwe były nie tylko spacery boso po pięknej, gładkiej plaży, ale i pluskanie się przy brzegu, piaskowe budowle, zbieranie muszelek, a wszystko to w promieniach łaskawego słoneczka! Opalone, uśmiechnięte dzieciaki 1 czerwca odwiedziły Zieleniewo, gdzie czekały je atrakcje wprost z Dzikiego Zachodu!

Indianie, kowboje, autentyczny napad na bank i poszukiwanie złota, przejażdżka na wielbłądzie, strzały z łuku, własna podobizna na dolarze – wrażeń nie brakowało! Kolejnych emocji dostarczył wyjazd do Kołobrzegu, a szczególnie rejs rozchybotanym pirackim Vikingiem i dzikie zabawy u piratów w latarni morskiej. A wszystko to pod troskliwym okiem organizatorki i kierownika Zielonej Szkoły – Agnieszki Kalwat, wychowawczyń: Krystyny Chrostowskiej i Anny Czuwary oraz mam: Elżbiety Chrobak, Barbary Pytel i Joanny Kaweckiej.

- A po czym można przyznać, kto był w Mrzeżynie? - Ano, po długotrwałym katarze, tak trwałym, jak wspomnienia znad bałtyckiej plaży... No bo cóż, moczyło się nóżki, moczyło...

Mimo niedyspozycji pamiętamy jednak o serdecznym podziękowaniu dla Pana Wójta i Urzędu Gminy za dofinansowanie naszego wyjazdu!

opr. Krystyna Chrostowska