2009-06-15

VI Piknik Rodzinny we Włókach - podsumowanie

W niedzielę 14 czerwca 2009 r. już po raz szósty odbył się we Włókach Piknik Rodzinny wraz z Turniejem Streetball’a o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów.

Do turnieju zgłosiły się 4 drużyny: "WŁADEK" z Piławy Górnej, "DREAM TEAM" z Tuszyna, "BEWARE SKŁAD" z Dzierżoniowa oraz "ŚWIRY" z Dzierżoniowa. Wszystkie mecze sędziował Maciej Woźniak. I miejsce w turnieju zdobyła drużyna: BEWARE SKŁAD, II miejsce: ŚWIRY, a III drużyna: WŁADEK.

Oprócz pucharów zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Jacka Turczyńskiego z Tuszyna właściciela firmy „VENTI”, którego piękne lustra mogliśmy podziwiać na stoisku.

Program pikniku był bardzo bogaty i różnorodny. Każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Dla dzieci był dmuchany plac zabaw z euro bungee, zamkiem dmuchanym, zjeżdżalnią, placem sumo, ogromnymi piłkarzykami i bungee run. Swoje umiejętności dzieci mogły zaprezentować w konkursie plastycznym. Najpiękniejsze rysunki namalowały Małgosia Rusin, Zuzia Sozańska i Wiktoria Hoffman.

Dzieci mogły ponadto obejrzeć pokaz iluzjonistyczny, wspólnie pobawić się z aktorami Teatru Żywego z Bielawy, którzy na ogromnych szczudłach obdarowywali wszystkich obecnych słodkościami.

Podczas trwania pikniku można było także wziąć udział w loterii fantowej, gdzie główną nagrodę stanowił rower.

Dzięki uprzejmości Policji - młodszym aspirantom: Jarosławowi Zbozień i Andrzejowi Kłosowi każdy mógł oznakować rower i obejrzeć wóz policyjny. Ponadto po placu spacerował Komisarz LEW.

Dla dorosłych również nie zabrakło atrakcji. Między innymi był występ zespołu POLONEZIAKI ze Spółdzielczego Centrum Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielawie, pokaz sportowy karate kyokushin, który prowadził trener Marcin Staściuk, konkurs dla rodzin – mumie, w którym I miejsce zajęły równorzędnie sołectwa Dobrocin i Tuszyn, II miejsce – sołectwa Myśliszów i Kiełczyn a III miejsce – sołectwa Roztocznik, Mościsko i Owiesno. Ponadto odbył się już po raz drugi mecz siatkówki Urząd kontra Radni i tym razem w ramach rewanżu zwycięstwo wywalczyli zawodnicy Urzędu Gminy Dzierżoniów.

Nawiązując do Światowego Dnia Publicznych Robótek Ręcznych, który wypadał także 14 czerwca zorganizowano na Pikniku warsztaty wyszywania, na których nagrodzono za najlepsze prace Panią Alicję Dydo z Dzierżoniowa, Marzenę Adamczyk z Książnicy oraz Agatę Dziedzic- Nowak z Roztocznika.

Obsługę gastronomiczną pikniku zapewniło mieszkańcom gminy Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi: Jędrzejowice, Kiełczyn, Tuszyn, Włóki, oraz Ochotnicza Straż pożarna z Tuszyna, którzy wspaniale wywiązali się ze swojego zadania.

Na sam koniec odbyła się dyskoteka pod gwiazdami, która trwała do późnych godzin nocnych.