2009-06-09

"Śnieżka" zdobyta !!!

3 czerwca 2009 r. młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku wraz z rodzicami zdobyła, górujący nad Karkonoszami i Sudetami szczyt Śnieżki (1602 m n.p.m.).

Kolejką linową wjechaliśmy na Kopę, a dalej pieszo szlakiem na szczyt. Wystający 200 m ponad Równią Pod Śnieżką szczyt jest miejscem, z którego można podziwiać wspaniałe panoramy. Widoczność przy sprzyjających warunkach przekracza nawet 200 km.

W schronisku na Śnieżce odpoczęliśmy troszeczkę i napiliśmy się gorącej herbatki. Schronisko posiada formę trzech połączonych ze sobą dysków. W najważniejszym mieści się Obserwatorium Meteorologiczne im. Tadeusza Hołdysa.

Szlakiem "czerwonym" i "czarnym" zeszliśmy do Karpacza. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Opiekunami rajdu były nauczycielki: Anna Kwasiuk – Szulc i Maria Mokrzycka.