2009-06-09

Dzień Dziecka w Piławie Dolnej

W dniu 31 maja 2009r w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej odbył się festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka.

W wyniku nieprzychylnej aury zabawa przeniesiona została do sali gimnastycznej, gdzie rozegrane zostały międzyklasowe mecze w piłkę nożną oraz konkurencje sportowo-rekreacyjne dla dzieci.

Atrakcją festynu był mecz pomiędzy reprezentacją Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimp”, a drużyną radnych wygrany przez UKS „Olimp” 6:5.

W drużynie radnych wystąpili: przedstawiciel Rady Rodziców - Edward Kasztelan i Sławomir Chlipała, przedstawiciel Rady Sołeckiej - Zbigniew Basisty, gościnnie Wójt Gminy Dzierżoniów - Marek Chmielewski oraz Sekretarz Gminy Ryszard Brzeski.

W drużynie UKS „Olimp” wystąpili: Kamil Błaszkiewicz, Michał Jarmużek, Jakub Zagała, Kamil Gałek, Łukasz Mosoń oraz Krzysztof Twardak.

Organizatorami festyny byli:

• Uczniowski Klub Sportowy "OLIMP" w Piławie Dolnej w ramach realizacji zadania: "Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży z terenu Gminy Dzierżoniów poprzez organizację imprez, zawodów i innych przedsięwzięć o charakterze sportowym",

• Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej,

• Rada Sołecka wsi Piława Dolna,