2007-03-27

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W Gminnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej przeprowadzonym 14 marca w Piławie Dolnej rywalizowały dzieci z tamtejszego zespołu szkolno-przedszkolnego, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach.

Najwięcej informacji o Zjednoczonej Europie opanowali gospodarze. Niewiele mniejszą wiedzą mogą pochwalić się podopieczni placówki oświatowej w Ostroszowicach, bo z reprezentantami Piławy Dolnej przegrali zaledwie o pół punktu. Na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie z Tuszyna. Jednak tylko zwycięzcy gminnego etapu konkursu będą reprezentowali gminę Dzierżoniów w jego eliminacjach powiatowych, planowanych w pieszyckiej Szkole Podstawowej nr IV.