2009-05-27

Arboretum w Wojsławicach

Poniedziałkowe przedpołudnie (25.05.09) uczniowie klasy V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku wraz z wychowawczynią p. Marią Mokrzycką, spędzili w Ogrodzie Botanicznym w Wojsławicach.

Wycieczka edukacyjna była nagrodą ufundowaną przez Radę Sołecką Mościska, w konkursie na "Palmę Wielkanocną". Wśród okazów botaniki (krzewów: azali, różaneczników, powoi i in. wielobarwnych kwiatów) turyści podziwiali osobliwości dendrologiczne ogrodu.

Uczestnicy wyprawy poznali skarby dolnośląskiego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Najlepsze wyniki w nauczaniu ma metoda poznania polisensorycznego, podczas której uczeń może przyswoić wielozmysłowo wiadomości. Dzięki wycieczce uczniowie nabyli nowe wiadomości z zakresu przyrody (botaniki).

Wraz z uczniami w wycieczce uczestniczyli: sołtys wsi Mościsko p. Michał Burban oraz członkowie klubu "Druga Młodość 50+". Autokar udostępnił Wójt Gminy Dzierżoniów Pan. Marek Chmielewski.

Wycieczki edukacyjne są stałą formą dydaktyczną wpisaną w plan rozwoju placówki.