Klub "Druga Młodość 50+" w Mościsku

2009-05-27

Klub "Druga Młodość 50+" w Mościsku

W dniu 12 marca 2009 r. odbyło się pierwsze, organizacyjne spotkanie Klubu "Druga Młodość 50+".

Na spotkanie przybyło 25 osób i w przyjemnej atmosferze przy kawie i ciastkach – omówiono propozycje pracy Klubu m.in.: tworzenie kronik wiejskich, wyjazdy turystyczne, sport (Nordic Walking).

Na dobre Klub ruszył w dniu 17 kwietnia i od tego dnia w każdy piątek o godz. 18:30 wszyscy chętni mogą się spotkać w lokalu Stowarzyszenia "Przystań Mościsko" przy ul. Kościelnej 3. W każdy wtorek i czwartek od godz. 19:00 sekcja Nordic Walking przemierza piękne okolice Mościska, pod czujnym okiem instruktorki p. Danusi Martowłos.

9 maja nad stawem w Mościsku odbyło się pierwsze "Szuwarowe granie". Przy akompaniamencie gitary przypominaliśmy sobie stare harcerskie (i nie tylko) piosenki, niektóre z "bardzo długą brodą". Na gitarze oczywiście grała niezastąpiona Jola Pindera.

25 maja Klub "Druga Młodość 50+" wraz ze zwycięzcami konkursu Palm Wielkanocnych – klasą V, udali się do Wojsławic. W tamtejszym arboretum podziwiali unikatowe okazy różaneczników, magnolii i rododendronów, które właśnie o tej porze roku zachwycają barwami, tym intensywniejszymi, że obserwowanymi w bardzo słoneczny dzień.

Flesze aparatów fotograficznych utrwaliły te miłe chwile w cudownym otoczeniu na setkach zdjęć.