2009-05-27

V Gminny Konkurs Ekologiczny - wyniki

Już po raz piąty Urząd Gminy Dzierżoniów zorganizował konkurs ekologiczny dla uczniów ze szkół z terenu gminy.

Celem konkursu było m.in. propagowanie proekologicznych postaw, przekonań i poglądów wobec problemów ochrony środowiska i przyrody oraz kształtowanie postaw szacunku i odpowiedzialności za stan środowiska. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej w formie plakatu wraz z hasłem ekologicznym. Na konkurs wpłynęły 94 prace.

I miejsce zajęła Karolina Niemczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach za pracę „Śmieci sortujesz – Ziemię ratujesz”, II miejsce - Weronika Fleszar ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie, III miejsce - Jakub Chlipała z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej. Komisja konkursowa przyznała również 3 wyróżnienia: Julia Chmura z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku, Patrycja Sowińska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach, Dominik Zamorski ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się 5 czerwca 2009 r.