II Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski „Dłutomaniak 2009” podsumowanie

2009-05-26

II Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski „Dłutomaniak 2009” podsumowanie

Już po raz drugi w Jodłowniku w dniach 20-23 maja 2009 roku pod patronatem Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego odbył się Plener Rzeźbiarski "Dłutomaniak 2009", którego celem była integracja artystów i rzeźbiarzy z Polski i Unii Europejskiej.

Bezpośredni kontakt twórczy zgromadzonym tam artystom rzeźbiarzom i plastykom służył propagowaniu Gór Sowich, Stowarzyszeniu Przyjaciół Gór Sowich i Stowarzyszeniu Gmin Ślężańskich. Opiekunem artystycznym i komisarzem pleneru był artysta rzeźbiarz Tomasz Bohdanowicz, natomiast nad organizacją całej imprezy czuwał pan Ryszard Schneider. Efektem pracy wszystkich artystów jest 15 rzeźb m.in.: Anioł, Duch Gór, Sowa, Trzy Sowy, Wiewiór, Troll, Niedźwiadek, Osiołek oraz kilka obrazów malowanych na płótnie. Kilka figur wzbogaci malowniczą miejscowość Jodłownik.

Podsumowanie pleneru odbyło się na terenie posesji pana leśniczego przy dźwiękach Chóru Ludowego „Macieje” Ostroszowice i przy smacznym jadle myśliwskim.