III Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

2009-05-19

III Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

15 maja 2009r w Parku Sportowo – Rekreacyjnym we Włókach rozegrano III Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych.

W turnieju udział wzięły 3 szkoły – z Ostroszowic, Piławy Dolnej i Tuszyna. Każda drużyna składała się z 9 zawodniczek. Mecze rozgrywano systemem "każdy z każdym".

Wyniki:

• SP Piława Dolna – SP Ostroszowice 4:1
  • SP Tuszyn – SP Piława Dolna 0:4
  • SP Ostroszowice – SP Tuszyn 2:0
Tabela końcowa:
  1. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej - 6 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach - 3 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie - 0 pkt.

Drużyna Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej wystąpiła w składzie: Natalia Chlipała, Edyta Majewska, Natalia Majewska, Karolina Juraszek, Natalia Cozminciuc, Adrianna Dolata, Magda Bocianowska, Magdalena Pastuch, Karolina Berezicka, Paulina Urlik. Opiekun drużyny – Krzysztof Twardak.

Zwycięska drużyna otrzymała z rąk Pani Jolanty Zarzeki (zastępcy Wójta Gminy Dzierżoniów) puchar, dyplom, zestaw piłek, oraz medale dla każdego zawodnika i opiekuna. Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy, medale oraz piłki.

Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi: Jędrzejowice, Kiełczyn, Tuszyn, Włóki, Gmina Dzierżoniów i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie.

Opr. Jacek Dzwolak, Krzysztof Twardak.