Sportowy sukces uczniów ze szkoły z Piławy Dolnej

2009-05-08

Sportowy sukces uczniów ze szkoły z Piławy Dolnej

7 maja 2009r na boisku OSiR-u w Dzierżoniowie odbyły się eliminacje międzypowiatowe w piłce nożnej chłopców i dziewcząt rocznik 1999 i młodszy o "Puchar Tymbarku" organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej w finale, pokonały Szkołę Podstawową z Mościska 6:0 i jako najlepsza drużyna rozgrywek, reprezentować będzie strefę wałbrzyską w finałach dolnośląskich, które odbędą się 21 maja 2009r w Świdnicy.

Z drużyny chłopców, która zajęła 5 miejsce uczeń klasy I Dawid Dawidziak, powołany został do kadry zawodników reprezentującej powiaty: ząbkowicki, dzierżoniowski i kłodzki, na zawody o mistrzostwo strefy wałbrzyskiej.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Szelga Sara, Masłowska Milena, Szwagrzyk Julia, Bednarz Justyna, Aniołczyk Aleksandra, Winnik Karolina, Hajdamowicz Natalia, Krawczyk Karolina, Nowicka Wiktoria, Kurpińska Klaudia, Maciąg Kamila.

Chłopcy: Kasztelan Paweł, Twardak Janusz, Nowicki Mateusz, Jarmużek Maciej, Kufel Kamil, Złotnicki Grzegorz, Butalewicz Damian, Chlipała Jakub, Pindera Rafał, Dawidziak Dawid, Zając Dawid.