2009-04-14

Sezon kolarski rozpoczęty

aktualności Gmina Dzierżoniów

4 kwietnia, w sobotę na ulicach Dzierżoniowa odbyło się Międzynarodowe Kryterium Kolarskie "Dzierżoniów" – Memoriał Dyrektora LO SMS Zdzisława Szepke.

Trasa wyścigu przebiegała ulicami: Świdnicką (start-meta), Kościuszki, Krasickiego i Pocztową. Na starcie stanęło ponad 400 uczestników, w tym zawodnicy czołowych grup zawodowych z Polski i zagranicy. M.in. uczestniczka ubiegłorocznej Olimpiady w Pekinie - Paulina Brzeźna.

W wyścigu licznie uczestniczyli również uczniowie ze szkół Gminy Dzierżoniów z Tuszyna i Mościska wraz z opiekunem Jarosławem Pawlaczkiem. Młodzi kolarze z terenów Gminy Dzierżoniów od kilku lat zdobywają wiele medali, dyplomów i nagród w kategoriach szkół podstawowych i tak było również tym razem. Większość miejsc ma podium w poszczególnych kategoriach zajęta była przez uczniów ze szkół w Mościsku i Tuszynie.

W kategorii dziewcząt klas I – III zwyciężyła Emilia Wojciechowska z ZSP Mościsko.

W kategorii chłopców klas I – III wygrał Ernest Polejańczyk z SP Tuszyn, 2 miejsce zajął Jakub Kinast – Duda z SP Tuszyn, 3 miejsce uzyskał Kamil Apolinarski, a 4 był Wiktor Gadomski – obaj z ZSP Mościsko.

W kategorii dziewcząt klas IV – VI 4 miejsce zajęła Dorota Przęzak z SP Tuszyn, a 5 miejsce Katarzyna Borkowska, również z SP Tuszyn, mieszkanka Uciechowa.

W kategorii Żak zwyciężyła Aleksandra Zielińska, a 3 była Joanna Rzepecka, obie uczennice ZSP Mościsko.

W kategorii chłopców klas IV – VI pierwszy był Krystian Dudek, drugi jego brat Adrian Dudek, obaj z ZSP Mościsko, 3 miejsce zajął Łukasz Kroczak z Uciechowa – uczeń SP Tuszyn, IV był Patryk Adamczyk, a 5 Daniel Dąbrowski, obaj z ZSP Mościsko.

Gratulujemy wyników, życzymy dalszych sukcesów, a wójtowi Gminy Dzierżoniów, panu Markowi Chmielewskiemu dziękujemy za udostępnienie autokaru i tym samym umożliwienie uczniom wzięcia udziału w wyścigu.