"Jeden, jeden, dwa i zielona słuchawka"

2009-04-09

"Jeden, jeden, dwa i zielona słuchawka"

Takim wierszykiem - rymowanką w dniu 08 kwietnia br., w ramach programu „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK – BEZPIECZNY UCZEŃ sześciolatki z Gminnego Przedszkola Publicznego w Piławy Dolnej uczyły się wzywania pogotowia ratunkowego.

Pod czujnym okiem wolontariusza WOŚP p. Ryszarda Królikowskiego dzieci poznawały schemat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokaz rozpoczął się od wyjaśnienia sposobu ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej a następnie dzieci na fantomie miały okazję przećwiczenia kolejnych kroków podczas wykonywania resuscytacji.

Sześciolatki z dużym zaangażowaniem, uczestniczyły w pokazie udzielania pierwszej pomocy i doskonale opanowały wierszyk "Jeden, jeden, dwa i zielona słuchawka".

Na spotkaniu obecni byli także pedagog p. Agnieszka Dębiec oraz przedstawiciele KPP w Dzierżoniowie: mł. asp. p. Jarosław Zbozień, mł. asp. p. Andzrej Kłos – dzielnicowy Piławy Dolnej oraz mł. asp. p. Mariusz Rozciecha.