2009-04-08

„Młodzi turyści w Legnicy”

W ramach lekcji wyjazdowych (edukacyjnych) klasa V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku pod opieką wych. p. Marii Mokrzyckiej poznała w dniu 27 marca 2009 r. zabytki miasta- Legnicy.

Trasę pokonała szynobusem PKP (Mościsko – Legnica- Mościsko). Na trasie wycieczki znalazły się kościoły legnickie z Katedrą Św. Piotra i Pawła w stylu gotyckim, kryta kolorową dachówką. Uczniowie zwiedzili także kościół PW Jana Chrzciciela z Mauzoleum Piastów Legnickich (z rzeźbą najmłodszego myśliwego 14-letniego chłopca) oraz Muzeum Miedzi.

Młodzi turyści poznali historię starego miasta z Galerią Srebra oraz palmiarnię (z "gadającą" papugą). Po "trudach" zwiedzania posilili się w McDonaldzie, a deser zjedli w Galerii "Korona".