2009-04-06

Jubileusz Diecezji Świdnickiej

Dnia 25 marca 2009 roku Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie reprezentował społeczność szkolną na uroczystej Mszy Świętej z okazji jubileuszu Diecezji Świdnickiej, którą przed 5 laty Ojciec Święty Jan Paweł II powołał do istnienia, a której biskupem jest Ignacy Dec.

W uroczystej Mszy Św. w Katedrze wzięli udział duchowni, politycy oraz wierni, a honorowym gościem uroczystości był kardynał Stanisław Dziwisz. Nasza szkoła od października 2008 roku należy, wraz z 19 innymi placówkami, do Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w diecezji świdnickiej i między innymi dlatego ma zaszczyt uczestniczyć w tych ważnych uroczystościach i spotkaniach o charakterze religijnym.