2009-04-06

Jak tradycja każe…

Tuż przed Niedzielą Palmową w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odbył się Kiermasz Wielkanocny przygotowany przez uczniów dla rodziców.

Zgodnie z polską tradycją uczniowie wykonali palmy, kartki świąteczne oraz inne ozdoby, które to umieścili na specjalnej wystawie. Rodzice mogli podziwiać piękne wytwory sztuki plastycznej oraz za drobną opłatą nabyć je, aby w czasie Świąt Wielkiej Nocy ozdabiały dom. Podobny kiermasz został zorganizowany w kościele w Kiełczynie.

Wysiłek uczniów oraz nauczycieli został doceniony i wiele ozdób (zarówno w szkole jak i w kościele) znalazło swoich nabywców, z czego bardzo ucieszyli się młodzi artyści. Drobne kwoty uzyskane ze sprzedaży prac zostaną przeznaczone na dofinansowanie wycieczek klasowych organizowanych w roku szkolnym 2008/2009.