2009-03-27

Z ortografią za pan brat

24 marca 2009 r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach odbyła się XII edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego klas III pod hasłem ,,Z ortografią za pan brat”.

Wzięło w niej udział 14 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Dzierżoniów. Uczestnicy konkursu wyłonieni spośród rówieśników w szkolnych eliminacjach przyjechali do Ostroszowic wraz ze swoimi opiekunami.

W ramach rywalizacji dzieci pisały dyktando, wyjaśniały zasady pisowni oraz uzupełniały wyrazy brakującymi literami zgodnie z obowiązującymi zasadami pisowni. Ponieważ rok 2009 r. został ogłoszony ,,Rokiem bobra" stal się on motywem przewodnim wszystkich zadań konkursowych.

Jury konkursu, w skład którego wchodzili wszyscy opiekunowie dzieci, wyłoniło czterech laureatów.
  • Najlepszy w rywalizacji okazał się Janusz Twardak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej ( opiekun - pani Elżbieta Biernacka ).
  • Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Kopce ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika z ZS-P w Ostroszowicach ( opiekun - pani Iwona Cebulska).
  • Na trzecim miejscu uplasowała się Maria Izdebska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej ( opiekun - pani Elżbieta Biernacka ).
  • Wyróżniono także Agatę Horoszkiewicz z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mościsku (opiekun - pani Krystyna Chrostowska ).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci cenne nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Dzierżoniów, Pana Marka Chmielewskiego, które wręczyła Pani Kierownik Referatu Oświaty Krystyna Skowrońska. Opiekunom dzieci za trud włożony w ich przygotowanie do konkursu wręczono podziękowania w formie dyplomów.

Nad życzliwą atmosferą tej edycji konkursu czuwała dyrektor ZS-P w Ostroszowicach pani Urszula Zając. Konkurs przygotowała: opracowała zadania konkursowe, zadbała o oprawę plastyczną i przeprowadziła pani Elżbieta Juziuk - Janicka. O poczęstunek dla wszystkich uczestników konkursu zatroszczyła się Rada Rodziców ZS - P w Ostroszowicach.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą reprezentowali gminę Dzierżoniów w VIII Miedzygminnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 28 kwietnia 2009 r. o godzinie 10:00 również w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Ostroszowicach.

Na ten etap organizator serdecznie zaprasza laureatów gminnych konkursów ortograficznych z terenu powiatu dzierżoniowskiego.

Oprac. Elżbieta Janicka