2009-03-27

Aerobik w Mościsku

Hołdując zasadzie „sport to zdrowie” - przy Stowarzyszeniu „Przystań Mościsko” powstała sekcja aerobiku.

Grupa kobiet (niestety ani jeden pan) uczestniczy systematycznie w zajęciach ruchowych prowadzonych przez sympatyczną, młodą osóbkę Jolę Pinderę. Przedział wiekowy pań, które postanowiły zrzucić kilka kilogramów, poprawić swoją sylwetkę, a co najważniejsze swoją kondycję, jest zróżnicowany od 12- latek po panie w wieku 50+. Obok siebie ćwiczy wnuczka Kasia, mama Edyta i babcia Jadzia.

A oto , co same uczestniczki mówią o powodach, dla których postanowiły przychodzić na zajęcia:

" Uważamy, że aerobik jest koniecznie potrzebny. Mamy lepszą kondycję i humory. Godziny zajęć dopasowane do potrzeb, szczególnie dla pracujących. Instruktorka Jola wspaniale pełni swoją rolę, jest wesoła i wymagająca." - Dorota ( l. 39) i Aneta (l. 35)

"Uważam to za bardzo trafiony pomysł. Jest czas nie tylko wzmożonego wysiłku fizycznego, ale również możliwość spędzenia czasu wśród sympatycznych uczestniczek." - Leopolda (l. 42)

"Aerobik jest dla mnie bardzo przyjemną formą spędzenia wolnego czasu, w miłej atmosferze. Zajęcia są bardzo ciekawe i atrakcyjne, przy okazji pozwalają pozbyć się kalorii oraz poprawiają kondycję fizyczną. Dla mnie jest to relaks po długich godzinach spędzonych w pracy oraz odskocznią od obowiązków domowych." - Lidia (l. 34)

"Aerobik w naszej wsi jest bardzo trafionym pomysłem. Daje mi wiele radości i zadowolenia. Ćwiczenia, które wykonujemy dają odprężenie i pozytywne zmęczenie. Dodam jeszcze, że panuje tu bardzo przyjemna atmosfera. Spędzamy tu naprawdę fajnie czas. Systematyczne uczęszczanie na zajęcia pomaga nam poprawić kondycję, co jest bardzo ważne zwłaszcza w okresie zimowym. Mimo zmęczenia nabieramy dużo siły i pozytywnej energii." - Jadzia

A co sądzi o tym, sama prowadząca pani Jolanta Pindera: "Pół żartem, pół serio zgodziłam się prowadzić aerobik w Mościsku. Stwierdziłam, że będzie to dla mnie silna motywacja do ćwiczeń, bo przecież, jako prowadząca nie mogę "szukać wymówek" na nieobecność. Ale atmosfera w Mościsku jest tak sympatyczna, że zawsze bardzo chętnie tu przyjeżdżam, by wymienić uśmiechy, odreagować od szarej rzeczywistości i spalić trochę kalorii, by na następny dzień bez wyrzutów sumienia zjeść kilka kostek czekolady. Pozdrawiam przy okazji wszystkie uczestniczki."

O zdanie zapytana została pomysłodawczyni i organizatorka aerobiku pani Edyta Mulka-Gonera: " Już od dawna nosiłam się z zamiarem zorganizowania zajęć ruchowych dla mieszkańców naszej miejscowości. O tym, że pomysł okazał się trafiony, świadczyć może fakt , że od 5 miesięcy na aerobik przychodzi około 20 pań. Ćwiczenia prowadzone są systematycznie dwa razy w tygodniu (poniedziałki i czwartki). Realizacja pomysłu stała się możliwa dzięki społecznemu zaangażowaniu mojej koleżanki - radnej z Piławy Dolnej , Joli Pindery. Chciałabym jej serdecznie podziękować za to, że znalazła czas i chęci przyjeżdżania i prowadzenia zajęć z naszą grupą."

Zachęcamy inne panie do czynnego udziału w naszych spotkaniach, tym bardziej, że zbliża się wiosna, robi się coraz cieplej i pojawiła się ciekawa propozycja zajęć ruchowych na świeżym powietrzu. Serdecznie zapraszamy.

opr. Anna Filozof