XIV Dolnośląski Konkurs Recytatorski „PEGAZIK”

2009-03-06

XIV Dolnośląski Konkurs Recytatorski „PEGAZIK”

W piątek 6 marca 2009 po raz pierwszy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się Gminny Etap XIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, którego organizatorem był referat Oświaty Sportu i Turystyki Gminy Dzierżoniów.

Przybyli reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Dzierżoniów. Konkursowe jury w składzie: p. Krystyna Skowrońska – Kierownik Referatu Oświaty Sportu i Turystyki Gminy Dzierżoniów, p. Grzegorz Domagała – Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów oraz p. Justyna Bartkowiak – bibliotekarka Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów, rozwiązało trudne zadanie wyłonienia najlepszych recytatorów. A oto lista laureatów:

W kategorii „młodsi” – szkoły podstawowe klasy IV-VI:

• I miejsce – ucz. Natalia Wasilewska z SP w Tuszynie
  • II miejsce - ucz. Patrycja Sowińska z ZSzP w Ostroszowicach
  • III miejsce – ucz. Dominik Kozłowski z ZSzP w Ostroszowicach
  • Wyróżnienie – ucz. Natalia Chorąży z ZSzP w Mościsku
  • Wyróżnienie - ucz. Alicja Wiernasz z ZSzP w Mościsku
W kategorii „starsi” – gimnazjum klasy I - III:
  • I miejsce- ucz. Paulina Ślusarczyk - z Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie
  • II miejsce – ucz. Joanna Kościelna z Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie
  • III miejsce – ucz. Aneta Garbacz z Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie
  • Wyróżnienie – Emilia Juraszek z Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, natomiast laureatom przypadły nagrody w postaci książek, które ufundował Urząd Gminy w Dzierżoniowie

Uczestnicy zostali starannie przygotowani przez nauczycieli: Gabrielę Dzwolak i Elżbietę Kędzierską-Dydo z SP w Tuszynie; Dorotę Antoszków z ZSzP w Piławie Dolnej; Monikę Kossakowską z ZSzP w Ostroszowicach Iwonę Kołodziej i Renatę Idzik z Gminnego Gimnazjum w Dzierżoniowie oraz Marię Mokrzycką z ZSzP w Mościsku.

Koordynatorem działań związanych z organizacją i przebiegiem konkursu była p. Maria Mokrzycka.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych występów!

Dziękujemy również nauczycielom za ich zaangażowanie oraz trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu.

opr. Anna Szczepaniak