Dolnośląska Gala Kolarska w Dzierżoniowie

2009-02-23

Dolnośląska Gala Kolarska w Dzierżoniowie

13 lutego w Kinie Zbyszek odbyło się podsumowanie sezonu kolarskiego 2008 w kategoriach wiekowych od młodzika do juniora.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Dolnośląskiego Związku Kolarskiego z prezesem Bogdanem Rzepką na czele, senator Stanisław Jurcewicz, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz władz samorządowych i powiatu: burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun, wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, Przewodniczący Rady Powiatu Mateusz Cegiełka, Przewodniczący Rady Miasta Dzierżoniowa Henryk Smolny, przewodniczący Rady Miasta Bielawy Leszek Stróżyk, a także sponsorzy, rodzice kolarzy i mieszkańcy Dolnego Śląska. Na kolarskiej gali nie zabrakło też plejady gwiazd polskiego kolarstwa, m. in. przybyli: Janusz Kierzkowski, mistrz świata z 1973 roku, Jan Jankiewicz, dwukrotny wicemistrz świata na szosie i w drużynie, Jan Brzeźny i Jan Faltyn – olimpijczycy z Montrealu, Zdzisław Wrona – olimpijczyk z Seulu oraz Jacek Mickiewicz – olimpijczyk z Barcelony i Sławomir Chrzanowski – olimpijczyk z Atlanty, którzy swoje kariery zaczynali w „Ogniwie” Dzierżoniów.

W kategorii najlepszy Klub Dolnego Śląska I miejsce zajęło LKS „Ogniwo Boxmet” Dzierżoniów, po raz trzeci z rzędu. Również oddzielnie w kategorii chłopców i kategorii dziewcząt nasz klub był bezkonkurencyjny.

Nagrody indywidualne otrzymali: Paulina Guz, Małgorzata Piotrowska, Aleksandra Wiśniewska, Adam Majorek oraz Tomasz Mickiewicz, który w tym sezonie wygrał 25 wyścigów.

Kolejnym punktem programu była multimedialna prezentacja klubu LKS „Ogniwo Boxmet” Dzierżoniów, jego zawodników i osiągnięć, a także wszystkich sponsorów klubu, bez których nie byłoby tych sukcesów. Prezentację klubu publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Następnie Burmistrz Dzierżoniowa, Marek Piorun wspólnie z przedstawicielem sponsorów, panem Mirosławem Greberem prezesem Zarządu WSSE „Invest – Park” sp. z oo. wręczyli kluczyki od nowego busa Nissana prezesowi LKS „Ogniwo Boxmet” Dzierżoniów Jarosławowi Pawlaczkowi.

Zarząd Klubu LKS „Ogniwo” Dzierżoniów pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu busa marki Nissan:

Burmistrzowi Dzierżoniowa Markowi Piorunowi i Urzędowi Miasta Dzierżoniów, wójtowi Markowi Chmielewskiemu i Gminie Dzierżoniów, sponsorom: panu Mirosławowi Greberowi, prezesowi Zarządu WSSE „Invest – Park” sp. z o.o., firmom: Boxmet, DANROL of POLAND Sp. z o.o, Zakład Przetwórstwa Mięsnego JERZY GAWRYCKI, ,,AKLIMA”, ,,DRUM” Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Budowlane ,,MIAZGA” Sp. z o.o., Sieć sklepów Intermarche, Polskie Składy Budowlane ,,FAGO”, NISSAN Wałbrzych, Jerzy Mazur, BROEN, FOTO-LAB, R. T. Mizerscy, Zakład Handlowo Usługowy ,,Projekt”, DANDIS, ,,DYKON” Sp. z o.o., Biernacki Ireneusz Zakład Ślusarski, ,,ROOMSTER”, ,,JOL-LAK” s.c., J.R. Mączyńscy, Tranassystems, VATTA, ,,DOMINO”, Sklep Sportowy K 2, BANK BGŻ S.A., HARFA-HARRYSON HENRYK CHARUCKI, ROWERY DEJNEK, GUMIZ, STUDIO EDYTOR, ELEKTROMECHANIKA POJAZDOWA, NAWON S.C., RĘCZNA AUTO MYJNIA, ROMIS, AWANGARDA, Katarzyna i Robert Mazur.

Jarosław Pawlaczek