2007-03-09

Gospodarka wodno-ściekowa

Modernizacja i rozbudowa gospodarki wodno-ściekowej w gminie są zamierzeniami projektu omawianego 7 marca w siedzibie dzierżoniowskiej Spółki Wodociągi i Kanalizacja.

Misja zarządu firmy zawiera się w haśle „Czysta woda w każdym kranie, tylko czyste ścieki do rzeki”. Jej prezes, Andrzej Bronowicki zaprosił do współpracy wójta Mariana Kowala. Razem z szefami pozostałych samorządów powiatu dzierżoniowskiego omówili założenia projektu, którego celem jest uzyskanie dotacji z Funduszu Spójności, a także Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Środki finansowe będą przeznaczone na modernizację gospodarki wodno-ściekowej gmin należących do naszego powiatu. Uczestnicy spotkania przedyskutowali strategię działania i poznali harmonogram prac związanych z pozyskiwaniem funduszy. Wyrazili nadzieję, że dzięki współpracy uda im się wcielić w życie maksymę Wodociągów.