2009-02-13

W środę 11 lutego 2009r w Uciechowie odbyło się spotkanie wójta gminy Dzierżoniów ze stowarzyszeniami działającymi na terenie gminy Dzierżoniów. Tematem spotkania był: „Program współpracy Gminy Dzierżoniów z organizacjami pozarządowymi w roku 2009”

W spotkaniu udział wzięło pięć stowarzyszeń:

1. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Mościsko „Przystań Mościsko”
  2. Stowarzyszenie „Piława Dolna”
  3. Stowarzyszenie „Na rzecz rozwoju wsi: Jędrzejowice, Kiełczyn, Tuszyn, Włóki”
  4. Stowarzyszenie „Dobrocin - wieś XXI Wieku”
  5. „Stowarzyszenie Przyjaciół Gór Sowich” w Ostroszowicach

Omówiono zasady konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie: „Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji”, na którego realizację przeznaczono kwotę 10.000zł. W ramach zadania realizowane będą następujące zadania szczegółowe:

• Organizacja imprez kulturalno – rekreacyjnych na terenie gminy z elementami promocji lokalnych twórców.
  • Działania związane z integracją społeczności lokalnych. „Działań na rzecz osób niepełnosprawnych”
Na realizację zadania przeznaczono kwotę: 2.000 zł. W jego ramach realizowane będą:
  • Organizacja przedsięwzięć służących integracji osób niepełnosprawnych z lokalną społecznością.
  • Udział osób niepełnosprawnych w różnego rodzaju przedsięwzięciach „Nauki, edukacji, oświaty i wychowania.”
Na realizację zadania przeznaczono 7.000 zł. W ramach zadania realizowane będą:
  • Organizacja zajęć dla osób starszych
  • Organizacja i przeprowadzenie zajęć w zakresie wychowania i wartościowego sposobu życia

Ponadto omówiono program regionalnej odnowy wsi w Województwie Dolnośląskim i przedstawiono informację na temat programu Leader, do którego wniosek złożyła Lokalna grupa Działania „Ślężanie”.