2009-01-21

„Pójdźmy wszyscy...” - XII Konkurs Przedstawień Bożonarodzeniowych

Pracowity grudzień i styczeń miała grupa teatralna uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.

Przygotowane pod kierunkiem nauczycielki Krystyny Chrostowskiej jasełka „Wesoła nowina” prezentowała między innymi na sesji Rady Gminy , w szkole, na opłatkowym spotkaniu emerytowanych Pracowników Oświaty, w kościele, by wreszcie stanąć na deskach sceny Teatru Robotniczego w Bielawie i zmierzyć się z innymi zespołami teatralnymi.

Trzeba podkreślić niezwykłe oddanie małych kolędników, których nękała grypa i ospa, a jednak każde przedstawienie odbywało się w pełnym składzie. W Bielawie nie było łatwo, bo na przykład Anioł z konkurencyjnej ekipy teatralnej miał 85 lat (autentyczne!) i z pewnością przewyższał doświadczeniem nasze Dzieciaki, ale udało się zająć III miejsce, a uczeń klasy trzeciej Kacper Dudka otrzymał indywidualną nagrodę – statuetkę za ujmującą kreację aktorską.

Serdeczne podziękowanie Dyrektor ZSzP Dorota Furtak kieruje do Rodziców, którzy nieodpłatnie wykonali elementy dekoracji, stroje i asystowali w czasie przedstawień.

opr. mgr Krystyna Chrostowska