2009-01-12

Mini-finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gimnazjum Gminnym

W Gimnazjum Gminnym im. ks. Jan Melca w Dzierżoniowie, 9 stycznia, odbył się mini-finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Akcję w szkole zorganizował Samorząd Szkolny wraz z jego opiekunami. Gimnazjum przyłączyło się w ten sposób do "grania" WOŚP. Licytacja gadżetów, którą zorganizowano, cieszyła się wśród uczniów szkoły dużym zainteresowaniem. Swoje fanty przekazali także nauczyciele. W sumie Gimnazjum Gminne zebrano 493,79 zł.

W czasie mini-finału szkołę odwiedził gość specjalny, którym był Mistrz Świata Federacji TWBA Piotr „Wilk” Wilczewski. Jego pojawienie się było dla uczniów miłą niespodzianką. Ten znakomity bokser jest absolwentem szkoły, a uczniowie Gimnazjum Gminnego jego najwierniejszymi fanami. Gość specjalny opowiadał uczniom o początkach swojej kariery i o zwycięstwach jakie odnosi na ringu. Wspominał także okres, kiedy uczęszczał do tej szkoły. Uczniowie Gimnazjum Gminnego mieli możliwość zrobienia z gościem pamiątkowego zdjęcia i uzyskania jego autografu.

Opracowała: Anna Piłat